Blog

BEBE Media smeruje do Izraelu za podpory ÚPII

BEBE Media smeruje do Izraelu za podpory ÚPII

Zástupcovia šiestich slovenských firiem z odvetví biotechnológií, priemyslu 4.0 a kybernetickej bezpečnosti odletia začiatkom mája do izraelského Tel Avivu. V tamojšom podnikateľskom akcelerátore Science, Innovation, Technology for Future (SIT4F) by mali počas osemtýždňového pobytu zdokonaliť svoje inovatívne riešenia, pripraviť biznis plán a predstaviť svoj produkt zástupcom rizikového kapitálu.

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPII). „Verím, že ich riešenia a produkty sa osvedčia a následne sa budú vedieť uplatniť aj na svetových trhoch,“ povedal podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD). Do výzvy, ktorú vicepremiérov úrad vyhlásil 24. januára, sa prihlásilo desať firiem. O ich zaradení do programu rozhodla komisia, v ktorej bol zastúpený aj izraelský partner.

Svoj produkt v oblasti monitoringu environmentálnych podmienok na pracovisku chce na medzinárodnom poli presadiť firma BEBE Transport s.r.o. .

Podľa Rašiho je dôležité, aby vláda takéto opatrenia podporovala aj naďalej. „Máme na Slovensku mimoriadne šikovných ľudí s výnimočnými nápadmi. Bez jemného postrčenia ale môžu zostať ich kvalitné a inovatívne riešenia v ‚šuflíku‘, čo by bola veľká škoda,“ dodal Raši.

zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *